Sluit icoonTerug icoon

Starterslening Nissewaard meer dan 100 keer verstrekt in 2025

za 3 januari 2026 - College werkt aan voorstel om lening dit jaar en in 2027 voort te zetten

Een nieuwe mijlpaal voor de starterslening van de gemeente Nissewaard: in 2025 heeft de gemeente er meer dan 100 (!) jonge woningkopers mee kunnen helpen. Nog niet eerder werd de lening zo vaak in één jaar verstrekt. Het college werkt inmiddels aan een voorstel aan de gemeenteraad om de lening ook dit jaar en in 2027 voort te zetten. Wil je meer weten over dit financiële duwtje in de rug voor jonge woningkopers? Kom dan dinsdag 27 januari naar de Woonmarkt Nissewaard en ga erover in gesprek met adviseurs van de gemeente.

Informatie over de Starterslening Nissewaard op de Woonmarkt Nissewaard:

  • Dinsdag 27 januari (19:30-21:30 uur).
  • Theater de Stoep (Theaterplein 1, Spijkenisse).
  • Stand: gemeente Nissewaard.
  • Parkeren in Theatergarage, Gorsstraat 22, Spijkenisse (lift en trappen komen uit vóór de ingang van het theater).
  • Voorkom dat je in de rij staat. Download of print hier je gratis fastlane ticket en loop meteen door.

Met de starterslening wordt dat huis financieel tóch haalbaar

Als starter op de woningmarkt kun je dankzij de Starterslening Nissewaard een huis kopen dat anders financieel nét niet haalbaar is. Er gelden diverse voorwaarden om ervoor in aanmerking te komen. Zo moet het huis dat je wil kopen in Nissewaard staan. Ook moet het echt om je eerste koophuis gaan. Verder gelden er eisen aan (bijvoorbeeld) je leeftijd, de prijs van de woning en de hypotheek. Die moet met Nationale Hypotheek Garantie zijn. Alle voorwaarden (en meer informatie) over de starterslening van Nissewaard vind je op deze pagina op de website van de gemeente.

Binding met Nissewaard vereist

Relatief nieuw in de voorwaarden is dat je een lokale binding met Nissewaard moet hebben. Dat betekent dat je minimaal (ook) aan een van de volgende voorwaarden moet voldoen:

  • Je woont nu in Nissewaard.
  • Je hebt in de afgelopen tien jaar minimaal vier jaar aaneengesloten in Nissewaard gewoont.
  • Je werkt minimaal 18 uur per week bij een werkgever die in Nissewaard is gevestigd.
  • Je hebt een eigen bedrijf dat in Nissewaard is gevestigd.

Budget voor starterslening inzetten voor 'eigen' starters 

"Met onze starterslening hebben we de laatste jaren honderden jongeren kunnen helpen aan hun eerste koopwoning in Nissewaard", zegt wethouder Jan Willem Mijnans (Wonen). "Dat waren vooral jongeren uit onze gemeente. Toch stond de regeling ook lange tijd open voor starters die geen binding met Nissewaard hadden en hier een huis wilden kopen. Het budget is beperkt, dus we willen dat graag inzetten voor onze 'eigen' jongeren. Dus jongeren met een lokale binding." 

Meer weten over de Starterslening Nissewaard?

Wil je meer weten over de Starterslening Nissewaard? Kom dan op dinsdag 27 januari naar de Woonmarkt Nissewaard en ga in gesprek met de adviseurs in de stand van de gemeente. De Woonmarkt Nissewaard is in Theater de Stoep (Theaterplein 1) en is van 19:30 tot 21:30 uur gratis toegankelijk.

Jonge mensen laten de sleutels van hun nieuwe huis zien. Foto: Pexels.